Ognisko w Płocku – Sąd Biskupi obok Katedry, ul. Tumska 3

Parafia
Spotkania Wspólnoty w Płocku przy Katedrze w budynku Sądu Biskupiego przy ul. Tumskiej 3 odbywają się w drugie środy miesiąca. Spotkania poprzedza Msza św. w Katedrze - godz. 18.00.
Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Andrzej Janicki.
Parafia pw. św. Zygmunta przy Bazylice Katedralnej pw. Wniebowzięcia NMP >>>

W dniu 13 marca na spotkaniu było obecnych 12 osób.

     Rozpoczęliśmy pracę nad kondycją naszych małżeństw pod naprowadzającym nadzorem psychologicznym pani Ani.

     Każdy z obecnych na spotkaniu krótko określił problem jaki istnieje w jego małżeństwie i nad czym będziemy pracować.

     Następnie ksiądz Andrzej przeczytał fragmenty Ewangelii z życia Maryi i Józefa, na których małżeństwie powinniśmy wzorować się w naszych małżeństwach, sposobie podejmowania decyzji i zaufania Bogu np:  

     1. Zwiastowanie i zgoda Maryi. Maryja nie wie co dalej ją czeka po takiej decyzji. Jednak po rozmowie z aniołem Gabrielem i krótkim przemyśleniu zgadza się zostać Matką Jezusa. Przyjmuje wolę Boga wobec siebie, swojego życia, małżeństwa. Nie wie nawet jak zareaguje na to jej mąż, nie konsultuje z nim. Bóg jest na 1-szym miejscu.          

     2. Podobnie św. Józef. Ostrzeżony we śnie, żeby zabrał Matkę i Dziecko i uciekał do Egiptu. Nie zastanawia się czy to dobry pomysł. Żeby tak w środku nocy? Nie dyskutuje. Nie ociąga się. Józef Ufa Bogu. Wstaje i od razu, w środku nocy budzi swoją żonę. Może Maryja jest zdziwiona ale Józef wie, że BÓG WIE LEPIEJ. Zabierają dziecko i NATYCHMIAST wyruszają w drogę, chociaż jest noc. Jako mąż i ojciec jest odpowiedzialny za rodzinę, bezpieczeństwo powierzonych mu osób. (W tym przypadku – Osób). Nie czekają do rana z wypełnianiem poznanej woli Bożej.        

     Mamy też zadanie domowe do przygotowania na następne spotkanie (tj. 10 kwietnia) – Jakie są obowiązki męża i jakie są obowiązki żony w małżeństwie wg każdego z nas.

 

Kronika
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy