Ognisko w Płocku – Sąd Biskupi obok Katedry, ul. Tumska 3

Parafia
Spotkania Wspólnoty w Płocku przy Katedrze w budynku Sądu Biskupiego przy ul. Tumskiej 3 odbywają się w drugie środy miesiąca. Spotkania poprzedza Msza św. w Katedrze - godz. 18.00.
Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Andrzej Janicki.
Parafia pw. św. Zygmunta przy Bazylice Katedralnej pw. Wniebowzięcia NMP >>>

Serdecznie zapraszam wszystkich na II Zlot Sycharków w Sanktuarium Matki Bolesnej w Oborach. Jest to Zlot Sycharków a całej Polski. Obory są w naszeh diecezji, wspaniałe miejsce i mamy TAK BLISKO. Nie powinno nas zabraknąć. Jeśli ktoś chce uczestniczyć od piątku, prawdopodobnie są jeszcze miejsca. Na stronie forum sychar, na początku strony, w zakładce „rekolekcje” można się zapisać.

Ponieważ mamy tak blisko, czasami problemy finansowe, więc taki wspólny wyjazd proponuje na 1 dzień, sobotę. Wtedy konieczny jest tylko koszt dojazdu, no i obiadu. Moglibyśmy zoganizować się, żeby pojechać wspólnie. Można też indywidualnie i spotkać się na miejscu. Proszę ewentualnie o powiadomienie o wyjeździe. Nie jest to konieczne, Chciałabym zarezerwować obiad, aby była możliwość zjeść razem z sycharkami z całej Polski przy jednym stole. Można też we własnym zakresie. Pozdrawiam wszystkich i zapraszam.

Plan w sobotę to taki jak w Sanktuarium, kto potrzebuje od 10.00 spowiedź
od 11.00 Wieczernik Królowej Pokoju
od 10.00 – Spowiedź święta

11.00 – Odsłonięcie Cudownej Figury Matki Bożej Bolesnej

Wprowadzenie
Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą różańcową (część bolesna)

12.00 – Msza święta w intencji Pielgrzymów

13.30-15.00 – Przerwa (Agapa)

Czynna herbaciarnia (możliwość spożycia ciepłego posiłku), możliwość nabycia szkaplerzy karmelitańskich, dewocjonaliów i pamiątek

15.00 – Godzina Miłosierdzia

15.30 – Błogosławieństwo dewocjonaliów

Ceremonia przyjęcia do Szkaplerza świętego
Bogate dziedzictwo maryjne Karmelu z biegiem czasu, poprzez rozszerzanie się nabożeństwa Szkaplerza Świętego, stało się skarbem dla całego Kościoła (…) Również ja od bardzo długiego czasu noszę na moim sercu Szkaplerz Karmelitański. (Jan Paweł II, 25 marca 2001 r.)

Procesja szkaplerzna z figurą Matki Bożej do Ogrodu (od Wielkanocy do października)
Liturgiczny Obrzęd Błogosławieństwa Chorych

17.30 – Zakończenie Wieczernika

wieczorem czeka nas jeszcze
Karmelitańska Noc Młodychejam sobotni program

Kronika
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy