Ognisko w Płocku – Sąd Biskupi obok Katedry, ul. Tumska 3

Parafia
Spotkania Wspólnoty w Płocku przy Katedrze w budynku Sądu Biskupiego przy ul. Tumskiej 3 odbywają się w drugie środy miesiąca. Spotkania poprzedza Msza św. w Katedrze - godz. 18.00.
Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Andrzej Janicki.
Parafia pw. św. Zygmunta przy Bazylice Katedralnej pw. Wniebowzięcia NMP >>>

W najbliższą sobotę, 8 listopada będziemy obchodzili coroczną Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Płocku. W tym roku mija 870 lat od poświęcenia naszej Katedry przez bpa Aleksandra z Malonne i 111 lat od jej rekonsekracji przez bpa Jerzego Szembeka. Głównej Mszy św. odpustowej o godz. 18:00 będzie przewodniczył Ks. Biskup Piotr Libera. Mszę św. będą koncelebrowali księża spowiednicy posługujący w Katedrze i sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Natomiast o godz. 20:00 odbędzie się koncert „A myśmy szli do Niepodległej!” w wykonaniu chóru Pueri et Puellae Cantores Plocenses. Zapraszamy wszystkich Parafian, Sympatyków i mieszkańców Płocka do wspólnego świętowania urodzin Katedry. Dziękujmy Bogu za dar naszej świątyni i prośmy o błogosławieństwo dla wszelkich podejmowanych w niej inicjatyw duszpasterskich i materialnych.

 

Wpis pochodzi z  ogłoszeń Katedralnych z ostatniej niedzieli. Osobiście serdecznie zapraszam zarówno na Mszę Św. jak również późniejszy koncert. Słyszałam część próby tego koncertu i mogę potwierdzić, że naprawdę warto posłuchać.

Kronika
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy